Мироцький ЗДО №13 "Лелеченя"
Київська область, Бучанський район

Історія закладу

 

         Після колективізації у селі Мироцьке дитячого садка не було. Як правило, старші діти доглядали менших, поки батьки були на роботі. У 1932 році, коли був голод, батьки брали дітей з собою на роботу, оскільки  в колгоспі варили на обід великий казан каші або юшки, то діти могли  також поїсти  один раз в день.

         У 1935 році в с. Мироцьке при колгоспі був організований дитячий садок, який працював з квітня по вересень, коли дорослі працювали  в полі.

         З 1947 року у селі відкрито дитячий садок з ясельною групою, оскільки діток народжувалося багато, а дорослим потрібно було працювати в колгоспі.

Першою завідуючою дитячого садочка колгоспу ім.. Леніна була Кривунь Поліна Семенівна, яка пропрацювала до 1975 року.  Нянею працювала Артеменко Катерина, чуйна й добра людина, яка любила діток та вкладала в них усю душу. Читала малим казочки, водила на прогулянки в сад, до річки, вчила співати,  розучувала ігри. Садок був бідний на іграшки, спали по 2-3 на одному ліжку, але всі діти були веселі та щасливі.

Приміщення  садочка було замале, тому, коли за часів радгоспу «Київський» був побудований новий дитячий садок на Ястребщині, старших діток возили радгоспним автобусом у Бучу, а ввечері привозили назад у село. Діток завжди супроводжувала няня Катерина Артеменко.

 

У 1970 році приміщення, в якому проживали лікарі та вчителі, було реконструювано в дитячий садочок. Нянею працювала Рубчик Ольга М., кухарем – Нога Віра Іванівна. Садок був оснащений новими ліжечками, шафами для одягу, сучасними іграшками.

 З 1975 р. завідуючою садочком працювала Пархомчук Марія Михайлівна, вихователем – Білько Ольга Петрівна. Радгосп надавав продукти для харчування діток. Цікаво та весело проходили свята у дитячому закладі.

Багато наших односельчан працювали в садочку, але найдовше працювали вихователь Животовська Валентина Борисівна та няня Черненко Марія Петрівна.  У 1988 році працювати в садочок прийшла молодий вихователь Лук’яненко Наталія Миколаївна, яка згодом стала завідуючою садком.

Садок був огороджений, у дворі були пісочниця, гірки, гойдалки. Систематично діток перевіряли працівники медамбулаторії

  У 1996 році дитячий садочок закрили, дітей перевели на Ястребщину. Приміщення дитячого садка знову було віддано під квартири.

02 грудня 2008 р. за сприяння сільського голови Іваненко Ніни Іванівни та районного депутата Гриценка Василя Володимировича в приміщенні Мироцької ЗОШ І-ІІ ступенів відкрито дошкільний навчальний заклад «Лелеченя», розрахований на 25 діток. Зустрічали діточок завідуюча Лук’яненко Наталія Миколаївна, вихователь Овсієнко Раїса Іванівна, помічник вихователя Волкова Віта Миколаївна, кухар Федоренко Людмила Михайлівна. По-домашньому затишну атмосферу створили сьогодні в садочку завідуюча Комарницька Наталія Василівна, вихователь Шоботенко Тетяна Василівна, помічник вихователя Гаєнко Катерина Валентинівна, кухар Зубенко Тетяна Миколаївна.

    У 2022 році  15 вересня  за сприянням  Відділу освіти Бучанської міської ради було відкрито ще одну групу.

Логін: *

Пароль: *