Мироцький ЗДО №13 "Лелеченя"
Київська область, Бучанський район

Річний звіт керівника 2023-2024 рік

ЗВІТ

директора Мироцького закладу дошкільної освіти 

 №13 «Лелеченя» 

Бучанської міської ради Київської області

Комарницької Наталії Василівни

за підсумками 2023/2024 навчального року

перед колективом та громадськістю

 

Даний звіт розроблений  на виконання Національної доктрини розвитку освіти, п.3 наказу Міністерства освіти і науки від 23.03.2005 № 178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх професійно-технічних навчальних закладів перед колективом та громадськістю», Положення про заклад дошкільної освіти.

Мета: подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.

1. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

         Мироцький заклад дошкільної освіти №13 «Лелеченя» Бучанської міської ради Київської області здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України, зокрема: Конституції України, Законів України «Про освіту» від 05.09.2017 року № 2145-VIII, «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 року № 2628-III (із змінами), Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 року № 305 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2021 №86), Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10.04 2019 № 530 (із змінами), Статуту ЗДО,  листів МОН України «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році» від 21.08.2023 № 1/12490-23, «Про рекомендації для працівників ЗДО на період дії воєнного стану в Україні» від 02.04.2022 № 1/3845-22, «Про методичні рекомендації щодо проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу в закладах дошкільної освіти» від 25.04.2022 № 1/4428-22, «Про організацію освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами у 2023/2024 навчальному році» від 31.08.2023 № 1/13094-23 та інших розпорядчих документів, з метою сприяння організації та проведенню заходів, спрямованих на успішну реалізацію завдань та забезпечення належних умов для здобуття дошкільної освіти дітей дошкільного віку.

Мироцький заклад дошкільної освіти №13 «Лелеченя» знаходиться  по вул. Соборна, 127, с.Мироцьке, Бучанського р-н, Київської обл. Телефон: (09665) 49-2-31, e-mail: zdo-13-lelechena@bucha-rada.gov.ua

Мироцький ЗДО №13 «Лелеченя» є загально-розвивальним закладом, який надає дошкільну освіту дітям від 2.5 до 6 років.  За проектною потужністю заклад дошкільної освіти розраховано на 45 місць для дітей від 2-х до 6 років. 

На початок 2023/2024 навчального року становило 38 дітей.

Заклад дошкільної освіти у своєму складі мав 2 вікових груп. Упродовж навчального року працювало:

  • 1 група – для дітей молодшого віку;
  • 1 групи – для дітей старшого віку;

        Всі групи впродовж 2023/2024 н.р. комплектувалися за віковими ознаками, відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у закладах дошкільної освіти, з урахуванням побажань батьків.

Відрахування дітей із ЗДО, переведення їх з однієї вікової групи до іншої, збереження місця в закладі здійснюється відповідно до Положення про заклад дошкільної освіти. 

Тривалість роботи ЗДО - 9 год. (з 8.00 до 17.00).  

Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається з 01 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 01 червня по 31 серпня триває літній період.

У ЗДО спілкування, навчання та ведення документації здійснюється державною мовою.

Для забезпечення успішного виконання завдань освітнього процесу в ЗДО функціонували:

 

  • кабінет практичного психолога;
  • кабінет сестри медичної старшої;
  • прогулянковий майданчик для кожної вікової групи

 

Ці приміщення оснащені, використовуються у відповідності до нормативних вимог за призначенням та раціонально. Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям. 

         2. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Визначальним чинником, від якого залежить якість і кінцевий результат будь-якого закладу освіти є його кадрове забезпечення. 

Освітній процес здійснювали 4 педагога, із них: директор, 2 вихователі керівник музичний, практичний психолог,  інструктор з фізичної культури.

Із них всі 4 педагоги мають повну вищу освіту.

Заклад дошкільної освіти укомплектований не повністю. Залишається вакансія керівника музичного, керівника гуртка.

Важливим напрямком підвищення професійного рівня педагогів є атестація працівників. Атестація педагогічних працівників проводилась згідно з перспективним планом, відповідно до Положення про атестацію та на підставі наказів директора закладу.

Атестовано практичного психолога Комарницьку Н.В. на присвоєння кваліфікаційної  категорії  «спеціаліст другої категорії», вихователя Шоботенко Т.В. на присвоєння кваліфікаційної  категорії  «спеціаліст другої категорії», вихователя Маслова Л.М. на підтвердження кваліфікаційної  категорії  «спеціаліст вищої категорії».

В 2023/2024 н.р.  підвищили кваліфікацію на курсах «Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів» 3 педагогів: Комарницька Н.В., Шоботенко Т.В., Маслова Л.М.,

На базі нашого закладу пройшла педагогічну практику педагог-студент: вихователь М’зін Ю.І.

3. ПЕРСОНАЛЬНИЙ ВНЕСОК КЕРІВНИКА У ПІДВИЩЕННЯ

РІВНЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДІ

Головною метою діяльності закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.

Моя діяльність як керівника закладу дошкільної освіти направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.

Організована робота зі зверненнями громадян – це важлива складова управління закладом. Упродовж звітного періоду надійшло одне письмове звернення. На особистому прийомі в директора ЗДО були 48 осіб.

         Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ЗДО  протягом навчального року систематично поповнювався наочно-дидактичними посібниками, науковою, навчально-методичною літературою, іграшками, атрибутами. 

        

            4. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КАДРАМИ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ

ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Методична робота закладу спрямувалась на вирішення проблеми: «Формування дитячої особистості, підготовка її до органічного, безболісного входження до соціуму, природного і предметного довкілля через освоєння основних видів життєдіяльності».

Протягом навчального року педагогічний колектив ЗДО вирішував безліч проблем, що були спрямовані на усунення недоліків за попередній навчальний рік та удосконалення освітнього процесу.

Педагогічний колектив спрямував зусилля на вирішення наступних питань:

1. Продовжувати виховувати в дітей любов до України. Формувати у дітей почуття любові до Батьківщини через прилучення до природи рідного краю.

2. Продовжувати  оновлювати зміст фізкультурно-оздоровчої роботи з дошкільниками та забезпечувати безпечні умови організації освітнього процесу в умовах воєнного стану.

3. Упроваджувати в роботу з дітьми сучасні інноваційні технології.

В 2023/2024 навчальному році освітній процес в ЗДО здійснювався в очному режимі. Вся освітня робота з дітьми планувалася і проводилася відповідно до Базового компонента дошкільної освіти (редакція 2021рік), до вимог Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина», чинних парціальних програм: «Цікаві шашки», «Україна-моя Батьківщина», «Скарбниця моралі», інструктивно-методичних листів та наказів МОНУ, методичних рекомендацій щодо організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти та інших нормативних документів в галузі дошкільної освіти. 

З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів були сплановані та успішно проведені упродовж навчального року такі форми методичної роботи:

  • Педагогічні ради:
  •  31.08.2023р. відбулося засідання педагогічної ради №1 «Новий навчальний рік:завдання, реалії та перспективи (педагогічна вітальня)»;
  • 22.11.2023р. на засіданні педагогічної ради №2 «Патріотично-національне виховання здобувачів дошкільної освіти засобами ігрової діяльності.
  • 23.02.2024р. відбулося засідання педагогічної ради №3 «Мовленнєва гармонія в душі кожного з нас (панорама педагогічних знахідок)»;
  • 28.02.2024р. відбулося позачергове засідання №4, де порядком денним був розгляд залікових книжок педагогів;
  • 30.05.2024р. відбулося засідання педагогічної ради №5 на тему: «Аналіз якості та результативності організації освітньої діяльності колективу ЗДО в 2023/2024 н.р.».

Педагогічні ради дозволяли глибоко і кваліфіковано вирішувати важливі питання підвищення ефективності процесу навчання та виховання, надавали змогу залучати кожного вихователя до роботи закладу дошкільної освіти.

  • Педагогами були проведені відкриті заняття:
  • 15.02.2023р. вихователь Шоботенко Т.В.  провела заняття з теми: «Зима зустрічає весну» для дітей старшого дошкільного віку.  Під час заняття вихованці закріпили пори року та місяці! Освоєні дітьми правила вихователь перевірила за допомогою ігор, бесід, відеороликів на знання правил безпечної поведінки. 
  • 06.11.2023р. вихователь Маслова Л.М. провела відкрите заняття з теми: "Казкова подорож" для дітей молодшого дошкільного віку. В процесі заняття діти використовували LEGO-технологію "Шість цеглинок". Через гру дошкільнята закріплювали знання про пори року, дари осені, про їстівні та отруйні гриби. Ознайомлювалися з деревами, які ростуть в лісі, та їх плодами. Діти уміло працювали та з задоволенням виконували будь-які завдання;
  • 27.02.2024р. практичний психолог Комарницька Н.В. провела заняття в старшій групі «Бджілка» з теми: «Розвиток емоційного інтелекту та зниження тривожності у дітей старшого дошкільного віку». На занятті діти вчилися правильно розуміти та виражати власні почуття та емоції, знижувати рівень тривожності; за допомогою арт-терапевтичної вправи «Коло захисту» створювали свій власний захисний купол.
  • з 29 квітня по 03 травня 2024 року в нашому закладі пройшла благодійна акція «Великодній кошик для ЗСУ». До свята Великодня вихованці закладу приготували воїнам малюнки, в яких передали своє тепло та підтримку! Працівники закладу разом з батьками зібрали різні смаколики та засоби гігієни для воїнів ЗСУ; 
  • Значну роботу з дітьми протягом навчального року проводили педагоги, а саме:
  • 21 вересня, в День миру, вихователі говорили з малятами про красу нашої країни, її неосяжні простори, людей, що живуть поруч з нами, і про те, як треба берегти й захищати Батьківщину;
  • до  Дня дошкілля завжди хочеться провести цікаве та веселе свято. Тому, 25.09.2023 року, вихователь Шоботенко Т.В. підготувала та провела музичне дозвілля для вихованців закладу;
  • напередодні Дня захисників і захисниць України в нашому закладі відбулась спортивна розвага "Ми маленькі козачата", на якій маленькі козачата та козачки старшої групи "Бджілка" змагалися у спритності, силі, кмітливості та дізналися багато цікавого про життя козаків. На захід до дітей завітали славетні козаки, які весело й завзято розважали дітей веселими іграми та змаганнями. Усі хлопчики й дівчата пройнялися духом патріотизму, прагнучи бути схожими на сильних, мужніх та відважних воїнів-козаків;
  • З 16 по 20 жовтня 2023 року пройшли різні форми роботи з дітьми до Тижня безпеки життєдіяльності. Була організована виставка творчих робіт дітей, присвячена тематиці «Безпека життя і здоров’я дітей». В рамках тижня вихователями були проведені тематичні заняття, квести, розігрування ситуацій, ігри з дітьми, практичне заняття з евакуації під час пожежі;
  • 10.11.2023р. – Тиждень української мови. Вихователі протягом тижня проводили тематичні заняття, де вчили дітей шанувати свою рідну мову, збагачували знання дітей про поетів, письменників, про їх твори, виховували любов до краси і гармонії рідного слова.
  • 7 грудня 2023 року, у Всесвітній день української хустки, в нашому закладі відбувся флешмоб, який мав назву «Хустина-бабусин оберіг».
  • до Дня Святого Миколая, 06.12.2023р., було проведено тематичну музичну розвагу «Миколай Святий іде, подарунки всім несе». До участі в ній долучилися: вихованці старшої групи «Бджілка», та молодша група «Лелеченя». Організаторами свята були: Шоботенко Т.В., Маслова Л.М., Кулаковська В.О.
  • 22 січня – День Соборності України. До Дня Соборності України педагоги нашого закладу ознайомили дітей з історією виникнення свята, національними пам'ятками України, закріпили знання про українські державні символи;
  • 16 лютого – День єднання. В цей день в нашому садочку були проведені патріотичні заходи, в ході яких ми виховували у дітей почуття гордоті за свою Україну, за свій народ, свою мову;
  • в період з 18 по 22 березня в ЗДО проходив «Тиждень екологічного виховання».  Основна мета проведення тижня – в доступній та цікавій формі розкрити сутність сучасних проблем екології, виховувати у дітей почуття відповідальності за природу як національне багатство, основу життя на Землі; 
  • 1 квітня – позитивне весняне свято, День сміху. Цей день має бути жартівливим та веселим. В цей день в старшій групі «Бджілка» День сміху пройшов весело та яскраво. Вихователь Ширяєва О.І. разом з керівником музичним Августовською І.Д. організували та провели для дітей музичну розвагу «Смійтеся, пустуйте, гумор цінуйте!»;
  • у період з 08.04.2024 по 12.04.2024 року пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху. У рамках даного тижня було проведено ряд заходів, спрямованих на попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, дотримання правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, у транспорті. 
  • 22 квітня у всьому світі відзначають Міжнародний день Землі. В цей день вихователі нагадали дошкільникам, що кожному під силу робити свої маленькі внески у спільну справу захисту навколишнього середовища;
  • з 22.04.2024 по 26.04.2024 р. пройшов Тиждень психології. Проведення Тижня психології – цікавий і творчий процес, в якому були задіяні як діти, так і педагоги та батьки. Практичним психологом Комарницькою Н.В. були підібрані такі заняття, ігри та вправи, які розвивають комунікативні навички, емоційний інтелект, впевненість у своїх діях та виховують культуру поведінки. Тиждень психології покликаний закріпити у дітях паростки любові і добра.
  • напередодні Великодня, 02.05.2024р., діти старшої групи «Бджілка» та молодшої групи «Лелеченя» занурились в атмосферу свята і в доступній формі продовжили ознайомлюватись з його традиціями. Вихователі Шоботенко Т.В., та Маслова Л.М., проводили з дітьми різні розваги та ігри та груповий малюнок «Велекодня писанка»
  • щорічно у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки - міжнародне свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, справжньої національної святині, що символізує красу, міць, щасливу долю та родинну пам’ять. Наша велика родина, в якій об’єдналися діти та працівники ЗДО, долучилися до святкування Всеукраїнського дня вишиванки. Вихователі усіх вікових груп провели заходи, в ході яких пробуджували у малят почуття патріотизму та гордості за свою країну;
  • восени в молодшій та старшій групах вихователі організували виставку  "Дари осені", на яку малята створили неповторні осінні шедеври;
  • Пройшли святкові ранки: 
  • з 25.10.2023р. по 27.10.2023р. в  групах пройшли чудові осінні ранки.   На кожному святі панувала особлива атмосфера тепла і затишку. А святково одягнена чарівниця - Осінь подарувала щедрі осінні дари.

-        з 04.12.2023 по 07.12.2023 відбулися свята до дня Святого Миколая» -  свято  подарунків, сюрпризів, веселощів.

-        з 19.03.2024р. по22.03.2024р. відзначали прихід весни. Свята були наповнені ніжними таночками, інсценівками та піснями, які пронизували своєю чутливістю кожного присутнього. Ну і звичайно ж, на свято завітала Дівчина-Весна, яка подарувала всім щирі посмішки.

  • Конкурси:

•       

•       

Протягом навчального року здійснювалось вивчення стану життєдіяльності дошкільників: вересень: оперативний контроль: готовність груп до нового навчального року; жовтень: оперативний контроль:  про проведення Тижня безпеки, моніторинг знань та вмінь дітей на початок навчального року (усі групи); листопад:        тематичне вивчення  по впровадженню інноваційних технологій; грудень: оперативний контроль: планування занять, індивідуальної роботи з дітьми, роботи в ігрових осередках щодо соціально-морального розвитку дошкільників, попереджувальний контроль: за роботою молодих спеціалістів; січень: вибірковий контроль: проведення занять з фізичної культури; лютий: тематичне вивчення стану дітей, порівняльний контроль: за роботою наставників молодих спеціалістів; березень: оперативний контроль: організація роботи в куточку природи., оперативний контроль: організація роботи в патріотичному куточку; квітень: поточний контроль: за роботою помічників вихователів: (допомога у підготовці та проведенні занять); поточний контроль: ведення ділової документації; травень: моніторинг сформованості основних компетенцій дітей старшого дошкільного віку.

         Педагоги систематично відвідували: професійні спільноти молодих спеціалістів (Шоботенко Т.В.,), вихователів (Комарницька Н.В.), практичних психологів , директорів (Комарницька Н.В.).

Одним із факторів професійного росту педагога є застосування у своїй педагогічній діяльності інновацій. З метою підвищення ефективності роботи ЗДО, педагоги протягом навчального рокув роботу з дітьми впроваджували такі інноваційні технології, як:

  • Група Молодшого віку «Лелеченя» - Розвиваючі ігри Нікітіних: кубики, гра типа «Танграм». Автори - Борис Павлович і Олена Олексіївна Нікітіни., LEGO-конструювання., Методика розвитку творчих здібностей на заняттях з малювання. Автор – Шульга Л., Кольорові палички Кюїзенера.
  • Старша група - «Чудеса на піску». Автор Т.М. Грабенко, Д.З. Зінкевич-Євстигнеєва. Технологія розвитку творчої особистості. Теорія розв’ язання винахідницьких завдань (ТРВЗ).  Г.Альтшуллера.,  Мнемотехніка: технологія ефективного засвоєння інформації.

        Інноваційні процеси потребують підвищення кваліфікації спеціалістів.

Під впливом останніх подій в нашій країні важливим є питання національно-патріотичного виховання. Щодо реалізації та вдосконалення національно-патріотичного виховання у навчальному закладі, проводилися заходи щодо відзначення національних свят, знаменних та пам’ятних дат. Так, діти залучалися до святкування днів народного календаря, до відзначення Дня Соборності України, Дня українського козацтва, Дня захисників та захисниць України, Дня вишиванки, Дня української писемності та мови,  Дня єднання.

Українці - сміливі та прекрасні! Ми спільно воюємо проти ворога, кожен на своєму фронті. Тримаючи тил, ми неабияк підтримуємо наших військових. Об'єднавшись з батьками ми, колектив  систематично приймаємо участь у зборі необхідний речей, смаколиків, питної води, продуктів харчування для наших воїнів, долучились до збору коштів на «Зграю дронів». Ми щиро вдячні кожному, хто долучився, адже тільки разом – ми сила. Під час акції було зібрано 10 000 грн, також батьки донатили на банку.

Одним із пріоритетних напрямків освітнього процесу в ЗДО є фізичний розвиток, спрямований на зміцнення і збереження здоров’я дітей. Для фізичного розвитку дошкільнят в ЗДО створені належні умови. В групах організовані фізкультурні куточки, де зібраний різноманітний матеріал (як традиційний, так і матеріал виготовлений власноруч) для зміцнення та профілактики здоров’я дошкільників. 

З дітьми середнього та старшого дошкільного віку заняття з фізичної культури проводила інструктор з фізичної культури Шоботенко Т.В. 

Організація фізичного виховання в усіх вікових групах проводилася при постійному медико-педагогічному контролю.

Не можна забувати про систематичне проведення спортивних розваг, які є одним із дієвих видів початкової спортивної підготовки дітей. Вони мають проводитися згідно розкладу з молодшого дошкільного віку.

З  метою порівняння та визначення рухового розвитку дошкільнят, на початку навчального року (вересень) та в кінці (травень) було проведено обстеження рівня їх фізичного розвитку. 

Результати обстеження дітей старшої групи «Бджілка»

Всього – 20 дітей

Обстежено – 16 дітей

Рівні розвитку

вересень

травень

Високий

7

15

Середній

6

1

Низький

3

-

 

Результати обстеження дітей молодшої групи «Лелеченя»

Всього - 18 дітей

Обстежено – 15 дітей

Рівні розвитку

вересень

травень

Високий

4

10

Середній

10

5

Низький

1

-

 

 

У закладі дошкільної освіти був створений позитивний психологічний мікроклімат. Педагоги та психолог звертали увагу на забезпечення психологічної підтримки дітей (особлива увага дітям із статусом внутрішньо переміщених осіб та їхнім сім‘ям). Проводили роботу з дітьми щодо нейтралізації дитячої тривожності, страху, агресії та інших проявів, що негативно впливають на стан здоров‘я дітей.

Протягом вересня-листопада проводилися спостереження у молодшій групі  «Лелеченя» та  з метою супроводу адаптації новоприбулих дітей. При прощанні з батьками постійні проблеми виникають у 4%, у 11% - періодичні  проблеми при прощанні,  68% дітей спокійно відпускають батьків. Проблеми з апетитом виникають у 14%, у 86% дітей немає проблем з апетитом. Негативний емоційний фон спостерігається у 7% дітей, емоційний фон коливається у 11%, у 82% спостерігається позитивний емоційний фон протягом дня. Інтерес до гри спостерігається у 96% дітей. Труднощі при засинанні виникають у 9% дітей. Зі сном проблем не виникає у 91% (4 діток батьки забирають до сну). Комунікативні навички у 100% дітей сформовані повністю. Навички самообслуговування у 100%  дітей повністю сформовані. Мовлення у процесі формування  – у 11% дітей, у 89%  дітей розвиток мовлення на високому рівні. Виходячи з цього можна зробити висновок, що адаптація пройшла успішно у 12 дітей (96%), а проблеми дезадаптації періодично виникають у 1-ї дитини (4%). Систематично проводилися індивідуальні консультації батьків за запитом.

В листопаді-грудні, у рамках акції «16 днів проти насильства» з дітьми всіх вікових категорій були проведені заходи: тематичне заняття  в молодшій групі «Лелеченя» з теми: «Давайте жити дружно», перегляд мультфільму «Уроки тітоньки Сови», «Уроки чемності», заняття у старшій групі «Віночок» з теми: «Подорож в Країну Добра», творче заняття «Моє щасливе майбутнє». У Viber групах та на сайті ЗДО практичний психолог розповсюджувала матеріали з просвіти батьків та педагогів щодо негативного ставлення до насилля.

У діагностиці готовності до школи взяли участь 12 дітей 6-/7-річного віку. У листопаді пройшли первинне діагностичне обстеження, а у квітні провели другий зріз знань. За результатами діагностики по  методикам А. Керна – Я. Йерасика, «Дрібні рухи», «Коректурна проба», «Намисто», орієнтовний графічний тест шкільної зрілості (модифікація теста Артура Керна), 58% дітей мають високий рівень готовності до школи, достатній рівень у 22%, середній рівень у 18%, а низький рівень у 2% досліджуваних. 

Активна просвітницько-профілактична робота з батьками та педагогами велася за допомогою Viber-груп, у які надсилалися поради, рекомендації, консультації, актуальні для збереження психологічної рівноваги у військовий час. 

Цього року 11 вихованців нашого закладу підуть до школи.

В кожній старшій дошкільній групі педагогами було проведено моніторинг розвитку рівня дітей. Визначення рівня знань дітей проводилося за 5 розділами: дитина в соціумі; дитина в природному довкіллі; логіко-математичний розвиток; розвиток мовлення; художньо-продуктивна діяльність.

Під час перевірки готовності дітей до навчання в школі визначились такі рівні сформованості компетенцій дошкільників: 

         Наслідки обстежень та підсумкових занять свідчать, що випускники отримали в основному достатній та середній рівень знань програмового матеріалу.

        

Вихователь старшої групи працювали над розвитком пізнавальних процесів, зв’язного мовлення, мотиваційної готовності дітей до навчання в школі. Із педагогічним колективом Мироцької гімназії №12 і педагогами закладу дошкільної освіти проводилась спільна педагогічна та виховна робота, яка велася впродовж багатьох років в напрямку обміну досвідом і інформацією щодо майбутніх першокласників.

5.ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З СІМ’ЯМИ ВИХОВАНЦІВ

Окремою ланкою методичної роботи є організація взаємодії з родинами вихованців. Педагоги закладу, вихователі, практичний психолог, протягом навчального року проводили різні форми роботи з батьками, а саме: консультація для батьків: «Негативний вплив сучасного інформаційного простору на психічне та фізичне здоров’я дитини», «Готовність дітей до навчання в школі», «Робота закладу дошкільної освіти і їхніх пропозицій щодо роботи у наступному навчальному році». Організовувалися зустрічі з батьками за круглим столом:  «Впровадження інновацій в закладі». Проводилося анкетування для батьків: «Про доцільність впровадження інноваційних технологій в роботі з дітьми». Проводили інструктаж з батьками з БЖД на зимовий період, просвітницьку роботу з батьками щодо фізичного розвитку та зміцнення здоров’я вихованців,  бесіду з батьками: «Особливості перевезення неповнолітніх автотранспортом», тренінгове заняття для батьків: «Створюємо комфортне середовище для дітей з ООП у сім’ї». Надавалися поради для батьків: «Поради у військовий час»,  «Як уживати продукти харчування й воду без радіонуклідів та нітратів». Залучали батьків до благоустрою території ЗДО.   

Батьківські групові збори у закладі проводилися згідно річного плану.

6. ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ОХОРОНИ ДИТИНСТВА, 

ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ, САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНИХ ТА ПРОТИПОЖЕЖНИХ НОРМ

В зв′язку з воєнним станом,  безпека життєдіяльності дітей є одним із важливих пріоритетів діяльності закладу дошкільної освіти. Вся робота, спрямована на забезпечення безпеки життєдіяльності в ЗДО,  проводилася відповідно річного плану. Особлива увага була присвячена питанням дій учасників освітнього процесу у разі виникнення надзвичайної ситуації. Працювала психологічна служба, яка допомагала зняти напруження та надавала підтримку всім учасникам освітнього процесу. Велика увага приділялась проведенню заходів щодо запобігання дитячого травматизму. Потерпілих від нещасних випадків під час освітнього процесу в ЗДО не було.

         У закладі дошкільної освіти облаштовано найпростіше укриття (підвальне приміщення), яке відповідає усім вимогам та рекомендаціям МОЗУ та МОНУ. Є необхідність створення та облаштування в кожній віковій групі осередка з безпеки життєдіяльності, в якому б містилися демонстраційні та наочні матеріали щодо дій за сигналом «УВАГА ВСІМ!» для навчання дітей,  штучні зразки засобів з надання першої медичної допомоги, індивідуального захисту, пожежегасіння. Наявність яких сприяли б вихованню у дітей самостійності, дисциплінованості, відповідальності, свідомого ставлення до свого життя та здоров’я. 

8. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Безумовно, щаслива дитина – це здорова дитина.  Тому педагогічний та медичний персонал приділяє серйозну увагу питанням охорони та зміцнення здоров’я дітей, їх фізичному розвитку.

Директором та сестрою медичною старшою здійснюється постійний контроль за дотриманням режиму в групах, їх санітарним станом. Протягом року проводився щоденний огляд працівників харчоблока та помічників вихователя на наявність гнійничкових захворювань. Всі працівники закладу дошкільної освіти проходили двічі на рік обов’язкові медичні огляди, тому вірогідність зараження дитини у ЗДО була зведена до мінімуму.

Основне місце в структурі захворюваності дітей дошкільного віку є інфекції верхніх дихальних шляхів. У 2023/2024 н.р. кількість соматичних захворювань становила – 6 випадків, інфекційних захворювань – 3.

Соматичні захворювання

№ з/п

Діагноз

Кількість випадків

1

ГРВІ

3

2

Грип

---

3

Бронхіт

3

4

Інші захворювання

3

5

Вітряна віспа

---

Всього

9

 

Аналіз захворюваності дітей у закладі дошкільної освіти показав, що показник захворюваності у 2023/2024 н.р. значно зменшився порівняно з минулими роками. Здебільшого це пов’язано з військовим станом.

Для зниження захворюваності колективом ведеться клопітка робота, зокрема:

  • ранкові фільтри;
  • дотримання санітарних та гігієнічних вимог;
  • чітке дотримання режиму дня;
  • щоденна ранкова гімнастика, фізкультхвилинки;
  • регулярне провітрювання приміщень, вологе прибирання;
  • прогулянки на свіжому повітрі незалежно від погоди;
  •  оптимально поєднані різноманітні види діяльності та відпочинку протягом дня, тобто раціонально спланований режим життя дітей.

9. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування ведеться відповідно до Інструкції з організацій харчування дітей, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України від 17.04.2006 р. № 298/227.  

Для забезпечення дітей дошкільного віку повноцінним збалансованим харчуванням, враховуючи  норми харчування дітей, затверджені постановами Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», від 28 липня 2021 №786 «Про внесення змін до норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», рішенням виконкому Бучанської міської ради від 08 вересня 2023 року № 677 «Про встановлення вартості  харчування дітей, які відвідують заклади дошкільної освіти, що  фінансуються з бюджету Бучанської міської територіальної громади у 2023/2024 навчальному році» відбулися зміни в організації харчування здобувачів освіти.

Вартість харчування однієї дитини за день становить:

- для дітей групи раннього віку - від 2 до 3(4) років –79,67 грн.  за один день;

- для дітей дошкільного віку – від 4 до 6 (7) років –97,67 грн. за один день.

Зменшується розмір плати на 50% для батьків, у сім`ях яких троє і більше дітей – 2 дітей.

Звільняються від оплати за харчування:  

- діти, батьки яких перебувають в складу ЗСУ – 1дітей;   

- діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів – 33 дітей.

З метою попередження кишково-шлункових захворювань та харчових отруєнь серед дітей, здійснюється суворий контроль за умовами та термінами зберігання продуктів. Дотримуються вимоги санітарного законодавства щодо строків реалізації продуктів і технології приготування їжі. Регулярно проводиться зняття проб їжі, зберігаються добові проби.

Аналіз стану харчування показав, що в закладі створені належні умови для організації раціонального, якісного, повноцінного харчування дітей.

Вихователі, помічники вихователів обізнані з питань виховання культурно-гігієнічних навичок під час їжі. Столи сервірувалися згідно з меню перед кожним прийомом їжі. У вихованні культурно-гігієнічних навичок під час прийому їжі простежувалися систематичність та послідовність, враховувалися індивідуальні особливості дітей. Діти мають достатній рівень засвоєння правил поведінки за столом та навички культури їжі. У дітей сформовані навички миття рук безпосередньо перед тим, як сідати за стіл.

Сестрою медичною старшою проводилося антропометричне вимірювання дітей, результати якого фіксуються в Журналі антропометрії. Аналіз даних показав, що усі діти мають приріст маси тіла та зросту. 

10. ЗАХОДИ ЩОДО ЗМІЦНЕННЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЇ

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Адміністрація ЗДО разом з колективом, батьками постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. 

Плануємо влітку підготувати територію та приміщення ЗДО до повернення наших малюків: замінити пісок у пісочницях, пофарбувати ігрове обладнання на ігрових майданчиках косметичні ремонти в усіх групах.

 

Логін: *

Пароль: *